Świąteczne spotkanie integracyjne

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznym spotkaniu integracyjnym z osobami niepełnosprawnymi z Pałacu Różanego w Krzyżanowicach.

W naszej szkole spotkania integracyjne z osobami niepełnosprawnymi z DPS – u w Krzyżanowicach są już tradycją. Co roku w styczniu pod kierunkiem pedagoga szkolnego p. Sabiny Nowak oraz p. Brygidy Białuskiej klasy Gimnazjum i SP przygotowują kolejne spotkanie integracyjne. Młodzież i dzieci co roku są bardzo zaangażowane w przygotowania i oczekują dnia, kiedy znów mogą się spotkać ze niepełnosprawnymi koleżankami. W tym roku spotkanie odbyło się w środę 23 stycznia, zaangażowane były klasy IIb i IIIa Gimnazjum Spotkanie rozpoczęło się występem dziewczyn niepełnosprawnych i ich opiekunów. Wykonanie Jasełek, przepiękna sceneria, kostiumy, muzyka robią co roku niesamowite wrażenie na naszych uczniach. W ramach podziękowania za kolejne przepiękne Jasełka, młodzież klasy III a i b Gimnazjum przygotowała dla gości swoje przedstawienie Jasełkowe. Następnie uczniowie bawili się wraz z gośćmi przy rytmach wesołej muzyki oraz słodkim poczęstunku. Wierzymy, że integracja dzieci i młodzieży z niepełnosprawnymi rówieśnikami, uczy tolerancji oraz wrażliwości na potrzeby innych ludzi. Pomagamy również w zmniejszeniu poczucia osamotnienia, frustracji i izolacji, jakiego osoby niepełnosprawne, często doświadczają w kontaktach ze społeczeństwem. Obecnie spotkania zapisane są na stałe w kalendarzach imprez szkolnych, na którą z niecierpliwością czekają uczniowie oraz nauczyciele.

2011 Spotkanie integracyjne 2013. LeF