6 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbyło się Spotkanie Integracyjne uczniów ZSO Krzyżanowice z podopiecznymi krzyżanowickiego DPS-u. Zaproszono na nie wychowanki Domu Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach wraz z opiekunkami.

Młodzież gimnazjalna pod kierunkiem pani Marii Adamczyk, tutejszej bibliotekarki szkolnej, przygotowała przedstawienie pt. „Czarna Julka”. W główne role wcielili się: Julia Wróbel, Wiktoria Moskwa, Kacper Organiściak, Maksymilian Żbik, Nicol Lucyk, Artur Solich i Szymon Wrożyna. Akcja przedstawienia rozgrywała się w surowej scenerii kopalnianego krajobrazu. Historia opowiada o niełatwym wzrastaniu tytułowej Czarnej Julki i jej przyjaciela Gustlika.

Spektakl został ciepło przyjęty. Uczniowie pomagający w pracy biblioteki mają już kolejne pomysły na dalsze spektakle, którymi podzielą się ze środowiskiem lokalnym.

Kolejnym punktem spotkania była Paraolimpiada oraz gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Uczniowie waz ze swoimi niepełnosprawnymi gości brali udział w licznych konkurencjach sportowych, zabawach oraz w tańcu przy rytmach wesołej muzyki. Był też czas na odpoczynek i rozmowy przy słodkim poczęstunku. Na koniec każdy z uczestników paraolimpiady otrzymał dyplom oraz drobny upominek. Wszyscy bawili się wspaniale. Atmosfera panująca w tym dniu była niepowtarzalna, co odzwierciedlają zdjęcia do obejrzenia których zapraszamy do galerii.

Aktywny udział w tym przedsięwzięciu brali członkowie działającego przy szkole Koła Charytatywnego oraz chętni uczniowie klasy I b Gimnazjum.

Coroczne Spotkanie Integracyjne zorganizowały panie: Maria Adamczyk, Renata Gołąbek, Sabina Nowak, Brygida Białuska oraz Wioleta Gaicka

2011 Spotkanie integracyjne 2017. LeF