Wycieczka klas I i II SP

13 maja 2014 roku uczniowie klas I a, I b oraz klasy II szkoły podstawowej wyruszyli na jednodniową wycieczkę.

Pierwszy punkt programu to Palmiarnia w Gliwicach, która okazała się wymarzonym miejscem do odpoczynku. Na 2000 m2 rośnie tam ponad 6000 roślin rozmieszczonych w czterech pawilonach tematycznych: roślin użytkowych, roślin tropikalnych, sukulentów oraz historycznym. Uczniowie mogli obejrzeć poza egzotycznymi roślinami również: terraria z gadami, akwaria z żółwiami, egzotyczne papugi i kanarki. Najstarsze okazy roślin liczyły ponad 100 lat. Szczególną atrakcją okazał się pawilon akwarystyczny, prezentujący w czterech zbiornikach ryby z Amazonii, Tanganiki, Polski i Azji południowo-wschodniej.

Kolejny punkt na mapie wycieczki to Muzeum Chleba w Radzionkowie, w którym obowiązkowo udział w procesie pieczenia. Wszyscy musieli przed przystąpieniem do pracy umyć ręce. Okazało się, że nic nie smakuje tak, jak osobiście wypleciona bułka. Dopiero w Radzionkowie można było zobaczyć, nie tyko maszyny służące wypiekowi chleba, formy, pojemniki, ale na pocztówkach i starych fotografiach cały proces służący wypiekowi pieczywa. Wśród eksponatów były i takie,  które nie przedstawiały pracy rolnika, młynarza i piekarza. Zobaczyć i dotknąć można było starych mebli, instrumentów muzycznych, telefonów, a nawet usiąść w starej klasie szkolnej i spróbować pisać rysikiem na tabliczce.

Ta jednodniowa wycieczka,  pomimo że krótka, dostarczyła wielu nowych wrażeń, sporo nauczyła, odkryła przed uczniami  mnóstwo ciekawostek, pozwoliła na poznanie nowych ludzi. Wszyscy zdecydowali, że na kolejną małą wyprawę pojadą za rok.

2011 Wycieczka klas I i II SP. LeF