Funkcjonariusze Straży Pożarnej w Raciborzu z wizytą w naszej szkole

Logo-pspDzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalna w Krzyżanowicach dnia 10.12.2012 r. ugościła w swej szkole grupę strażaków z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Umundurowani strażacy przyjechali do Zespołu Szkół Ogólnokształcących swym strażackim wozem w konkretnym celu. Zadaniem strażaków było uświadomienie młodzieży i dzieciom zagrożenia jakie niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz zabawa z ogniem. Strażacy zademonstrowali również pokaz ratownictwa medycznego.

Spotkanie rozpoczęło się od trzech najważniejszych numerów alarmowych, które uczniowie doskonale znali. Została omówiona zasada i sposób użycia gaśnicy przeciwpożarowej. Funkcjonariusze pożarnictwa z udziałem fantoma, zaprezentowali uczniom krok po kroku jak należy udzielić pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej. Odważna część uczniów miała okazję sama wykonać na fantomie masaż serca połączonym ze sztucznym oddychaniem. Młodzież została zapoznana z podstawowym sprzętem jaki strażacy posiadają w torbie, niezbędnym do udzielenia pierwszej pomocy. Dla zainteresowanych pracą w straży pożarnej, omówiono kroki do podjęcia w tym kierunku oraz system funkcjonowania szkół dla przyszłych strażaków m.in. w Częstochowie oraz Krakowie

Wizyta strażaków wywarła na uczniach pozytywne wrażenie. Wiedza teoretyczna i praktyczna przekazana uczniom szkoły w Krzyżanowicach z pewnością przyda się w życiu codziennym, gdyż dzięki temu można uratować ludzkie życie. Bardzo dziękujemy pracownikom Straży Pożarnej w Raciborzu za poświecony naszej szkole czas i udzielenie cennych informacji.

2011 Wizyta strażaków . LeF