Wrażliwe serca uczniów ZSO w Krzyżanowicach

kiermasz 01W niedzielne popołudnie 16 grudnia 2012r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Krzyżanowicach odbył się, organizowany już po raz trzeci, kiermasz świąteczny. I po raz kolejny okazało się, że impreza była bardzo udana.

Licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać występy uczniów. Wszystkie popisy dzieci to efekt pracy na lekcjach oraz na wielu prowadzonych w placówce zajęciach pozalekcyjnych. Najmłodsi przygotowali piosenki, wiersze, „Bojkę o trzech świnkach”. Sala wypełniona była dźwiękami muzyki w wykonaniu uczniów starszych klas. Część artystyczną zamykały jasełka przedstawione przez piątoklasistów.

Głównym organizatorem imprezy jest Samorząd Uczniowski. To jego członkowie, pod czujnym okiem opiekunów, przygotowują kawiarenkę, ozdoby świąteczne. Do akcji chętnie włączają się zarówno nauczyciele jak i rodzice uczniów, którzy z wielkim poświęceniem pomagają w przygotowaniu imprezy.

Pomysł, aby organizować w szkole w Krzyżanowicach kiermasz w niedzielne, przedświąteczne popołudnie zrodził się w odpowiedzi na apel o. Jana Koczy - „Pomóż Pomagać”. W czasach, kiedy wielu myśli tylko o sobie, nasza młodzież okazuje ogromne serce pamiętając o najbardziej potrzebujących. Samorząd Uczniowski przekazuje bowiem dochód z kiermaszu na adopcję na odległość chłopca z Ekwadoru. Wysiłek tak wielu ludzi sprawia, że trzynastoletni chłopiec z Ameryki Południowej - Jeferson Andres, przez kolejny rok będzie miał zapewniony ciepły posiłek, dostęp do edukacji i opieki zdrowotnej.

W tym roku po raz pierwszy dodatkowo podjęliśmy wspólną akcję z Opieką Społeczną i w trakcie kiermaszu zbieraliśmy również pieniądze na świąteczne paczki niespodzianki dla dzieci z naszej gminy.

Dzięki hojności wszystkich, którzy odwiedzili naszą szkołę w niedzielne popołudnie , zebraliśmy potrzebną kwotę na opłacenie rocznej adopcji i przygotowanie ponad 80 świątecznych paczek dla najmłodszych z naszej gminy. Wszystkim bardzo dziękujemy i już dziś zapraszamy na kolejny kiermasz za rok.

SU z ZSO w Krzyżanowicach

2011 Kiermasz świąteczny 2012. LeF