Nicole Czieśla laureatką konkursu religijnego

W czwartek 9 czerwca 2022 roku w auli seminaryjnej przy ul. Drzymały w Opolu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom konkursów organizowanych przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu w roku szkolnym 2021/2022.

konkurs religijny 2022-2

W tegorocznej gali udział wzięło blisko 120 uczniów wraz z opiekunami oraz zaproszeni goście, m.in.: przewodniczący Wydziału Katechetycznego ks. bp Rudolf Pierskała, Opolski Kurator Oświaty Michał Siek, dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Monika Jurek oraz naczelnik Wydziału Oświaty Miasta Opola Aleksander Iszczuk. 
Gościem specjalnym gali był duet sióstr: Zuzanna i Julia Leśniewskie z Przysieczy – mistrzyni i wicemistrzyni w Akrobatyce Powietrznej na mistrzostwach w Dubaju, stypendystki Marszałka Województwa Opolskiego. Podczas gali mogliśmy podziwiać utalentowane akrobatki w dyscyplinach pole sport (drążek), aerial hoop (koło) oraz aerial straps (szarfy). 

Dyrektor Wydziału Katechetycznego ks. Jerzy Kostorz wraz z księdzem biskupem, kuratorem, przedstawicielem urzędu marszałkowskiego oraz naczelnikiem oświaty wręczyli nagrody zwycięzcom poszczególnych konkursów, kierując do nich gratulacje i podziękowania. 
Podczas gali nagrodzeni zostali laureaci i finaliści tegorocznych konkursu DKWR Żak 2022 „Bliżej Boga, bliżej człowieka”, w którym udział wzięło: w etapie szkolnym 1093 uczniów ze 143 szkół Diecezji Opolskiej, rejonowym – 173 uczniów, w finale – 123 uczniów, z których 30 uzyskało tytuł laureata. 

Naszą laureatką jest Nicole Czieśla z klasy 5a.

2011 Nicole Czieśla laureatką konkursu religijnego. LeF
Powered by Joomla 1.7 Templates