XXV GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

23 kwietna 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Krzyżanowicach odbył się XXV Gminny Konkurs Recytatorski pod patronatem Wójta Gminy Krzyżanowice. W konkursie wzięło udział 21 uczniów z wszystkich szkół naszej Gminy. W tym roku przybrał on zupełnie inną formę – przesłuchania odbyły się on-line. Jury, w składzie Magdalena Kowalska, Renata Gołąbek oraz Aurelia Krupa oceniały: stopień opanowania tekstu, wymowę i intonację, interpretację tekstu, dobór repertuaru oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Komisja doceniła trud włożony przez uczniów, rodziców i wychowawców. Po wnikliwym przesłuchaniu wszystkich nagrań oraz po długiej dyskusji wyłonione zostały najlepsze wykonania, co nie było łatwe, gdyż poziom wszystkich recytowanych wierszy był bardzo wysoki. Przyznane zostały I, II i III miejsce w klasie 1, 2 i 3. Nagrody ufundowane zostały przez Wójta Gminy Krzyżanowice oraz przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Krzyżanowicach.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności laureatom.

Miejsce

Imię i nazwisko, utwór

Szkoła

Wychowawca

KLASA 1

I

Zofia Bobrowska

“Spóźniony słowik”

SP w Tworkowie

Urszula Kubiczek

II

Sandra Suchanek

“Spóźniony słowik”

SP w Krzyżanowicach

Gertruda Sycha

III

Alicja Kaczmarczyk

“Spóźniony słowik”

SP w Bieńkowicach

Edyta Witeczek

KLASA 2

I

Zofia Kura

“Okulary”

SP w Krzyżanowicach

Małgorzata Humeniuk

II

Emilia Henkel

“Zosia Samosia”

SP w Bieńkowicach

Edyta Kalisz

III

Patrycja Szczeponek

“Pan Maluśkiewicz i wieloryb”

SP w Krzyżanowicach

Malwina Suliga

KLASA 3

I

Oliwia Wolnik

“Pan Tralaliński”

ZSP w Zabełkowie

Krystyna Praszelik

II

Karolina Błajda

“Spóźniony słowik”

SP w Krzyżanowicach

Anna Weiser

III

Zuzanna Juraszczyk

“O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”

SP w Tworkowie

Lidia Siegmund

 

 

 

2011 XXV GMINNY KONKURS RECYTATORSKI. LeF
Powered by Joomla 1.7 Templates