Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 - Komunikat GUS

Dzień dobry,

Szanowni Państwo, w dniach od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. na terenie kraju prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). W trudnym okresie pandemii tegoroczny NSP 2021 będzie głównie realizowany przez Internet, za pomocą formularza spisowego dostępnego na stronie https://spis.gov.pl. Serdecznie zachęcamy wszystkich pracowników do spisania się przez Internet. Jest to szybka i prosta metoda udziału w NSP 2021. Jednocześnie uprzejmie informujemy, że z uwagi na zagrożenie epidemiczne, w najbliższym czasie nie będą realizowane wywiady bezpośrednie w terenie.

Zwracamy się również z uprzejmą prośbą o wsparcie działań prowadzonych przez Urząd w zakresie promocji spisu poprzez wykorzystanie różnych kanałów komunikacji znajdujących się w dyspozycji Państwa szkoły, np.:

- zamieszczenie informacji/grafik na stronie internetowej,

- zamieszczenie postów w mediach społecznościowych,

- przekazywanie informacji Rodzicom uczniów przez e-dziennik,

- organizowanie działań edukacyjnych dotyczących tematyki spisu powszechnego,

- organizowanie lekcji z zakresu edukacji statystycznej dla młodzieży i nauczycieli.

Na stronie https://spis.gov.pl/ zamieszczone są informacje dotyczące NSP 2021, w tym niezbędne materiały graficzne do pobrania.

Dodatkowo w załączeniu przesyłamy materiał informacyjny NSP 2021 do przekazania Rodzicom uczniów.

Z poważaniem

Renata Włodarska

Kierownik

Dział Udostępniania Informacji

Śląski Ośrodek Badań Regionalnych

tel. +48 32 779 12 37

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (GUS.pdf)GUS.pdf 89 kB
2011 Komunikat GUS 2. LeF
Powered by Joomla 1.7 Templates