Kraina lodu z „Różanym Pałacem”

Integracja społeczna jest procesem długotrwałym. Aby osoby z niepełnosprawnością były akceptowane muszą wychodzić i spotykać się z ludźmi. Z tego względu po raz kolejny 7 lutego 2019 r. odbyło się spotkanie integracyjne uczniów SP w Krzyżanowicach z podopiecznymi DPS „Różany Pałac”. Tematem przewodnim była „Kraina Lodu”

Gości przywitali uczniowie klasy II a i II b, którzy wystąpili w krótkim przedstawieniu. Spotkanie przebiegało w klimacie muzycznym. Były śpiewy popularnych piosenek w duecie z wybranymi uczniami. Nie mogło zabraknąć tańców, gdyż marzeniem dziewczyn z DPS było zatańczenie walczyka w parach. Uczniowie dla gości także przygotowali słodki poczęstunek. Na koniec wręczone zostały gościom drobne upominki.

Ogromna radość podopiecznych „Różanego Pałacu” jest motywacją do zorganizowania kolejnego spotkania. Spotkania takie jak to uczą akceptacji osób z niepełnosprawnością, uczą tolerancji wobec nich, pomocy oraz pomagają rozwijać pozytywne postawy. Spotkanie przygotowały i przeprowadziły p. Sabina Nowak i p. Brygida Białuska.

 

 

2011 Kraina lodu z „Różanym Pałacem”. LeF
Powered by Joomla 1.7 Templates