Europejski Konkurs Piosenki w ramach Europejskiego Dnia Języków

Jak co roku promujemy naukę języków obcych w naszej szkole. 24.10.2018 r. w ramach Europejskiego Dnia Języków zorganizowaliśmy Europejski Konkurs Piosenki. Wiemy jak ważne jest rozumienie ze słuchu, a nauka języków obcych wspomagana piosenkami zawsze owocuje. Każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała swój występ przed liczną publicznością całej braci uczniowskiej i przed naszymi nauczycielami.

 

Było wesoło, barwnie i różnorodnie. Od piosenek starszych w język czeskim, włoskim, niemieckim czy rosyjskim do najnowszych hitów list przebojów ostatnich lat. Pomieszały się najliczniej wyświetlane pop perełki z youtube ze starymi hitami z młodości naszych nauczycieli czy rodziców. Wszyscy bawili się świetnie.

Klasy najmłodsze wybrały piosenki w językach angielskim, czeskim i niemieckim. Klasy IV- VI gustowały we włoskich, hiszpańskich i brytyjskich klimatach. Uczniowie starsi wybrali rosyjski, niemiecki i angielski.

Każda klasa zadbała o stroje, choreografię i co najważniejsze, by śpiewać zgodnie ze słowami piosenek prezentowanych podczas konkursu. Na wszystkich uczestników czekały liczne brawa i słodkie poczęstunki.

Wyniki w klasach młodszych:

  • I miejsce klasa I a SP
  • II miejsca klasy I b, II a, II b

W klasach IV-VI i III gimnazjum:

  • I miejsce klasa V
  • II miejsce klasa IV a
  • III miejsce klasa VI b
  • IV miejsca klasy IV b i VI a

W klasach najstarszych:

  • I miejsca klasy III a i III b gimnazjum
  • II miejsca VII b SP i VIIa SP
  • III miejsca klasy VIII a i VIII b

Dziękujemy szanownej komisji za pracę oraz wszystkim dzieciakom i wychowawcom za przygotowanie klas do ślicznych występów.

Nauczyciele języków obcych

2011 Dzień języków 2018. LeF
Powered by Joomla 1.7 Templates