Akcja „Dzieci z Krzyżanowic – dzieciom na misjach”

22. marca 2018 roku gościliśmy w naszej szkole O. Błażeja Kurowskiego, franciszkanina z Góry Św. Anny, który jest wiceprzewodniczącym Stowarzyszenia przyjaciół misji franciszkańskich. Okazją do spotkania była organizowana przez klasę VI a akcja zbiórki przyborów szkolnych, gier i puzzli dla dzieci na misjach.

 

Wśród tematów z religii jest też traktujący o pomocy Kościoła misjom. Po obejrzeniu przejmującego filmu „Dzieci Afryki” uczniowie spontanicznie podjęli wyzwanie zorganizowania konkretnej pomocy edukacyjnej. Skontaktowaliśmy się z O. Błażejem , a on z radością zaproponował, że osobiście przyjedzie odebrać zebrane rzeczy, a uczniom opowie o misjach i podzieli się konkretnymi ciekawostkami z życia mieszkańców na terenach misyjnych. Obejrzeliśmy też filmiki o życiu ludzi w Burkina Faso i Boliwii. Spotkanie okazało się rzeczywiście bardzo ciekawe i na długo zapadnie nam w serce.

s. Anna Kiczyńska

 

 

 

2011 Dzieci z Krzyżanowic – dzieciom na misjach. LeF
Powered by Joomla 1.7 Templates