Dzień Babci i Dziadka w klasach pierwszych

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, to są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją. Ten dzień to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

 

Dnia 24 stycznia w klasie I a i I b odbyła się ta wspaniała impreza. Uczniowie wraz z wychowawczyniami, p. Magdaleną Orłowską i p. Gertrudą Sycha przygotowały program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze, inscenizacje i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Tradycyjnie była też godka śląska i taniec. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role. Frekwencja dopisała. Rodzice przygotowali dla gości poczęstunek w postaci ciasta, kawy i herbaty. Na koniec uroczystości wnuki obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersze i piosenki mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

 

2011 Dzień babci w klasach pierwszych. LeF
Powered by Joomla 1.7 Templates