Wycieczka edukacyjna do Łubowic

18 grudnia 2017 r. uczniowie klas piątych naszej szkoły w ramach przedmiotu Historia i Kultura Niemiec pojechali na wycieczkę edukacyjną do Łubowic – miejsca urodzenia niemieckiego poety epoki romantyzmu Josepha von Eichendorffa.

Celem wycieczki było poznanie historii śląskiego odgałęzienia rodu Eichendorffów, zwiedzanie Izby Pamięci Josepha von Eichendorffa oraz Izby Regionalnej z ekspozycjami archeologicznymi. Projekt realizowany był dwujęzycznie.

Na zakończenie wycieczki uczniowie zagrali w krótką grę terenową wokół ruin pałacu oraz na terenie parku pałacowego. Musieli odnaleźć oraz rozwiązać zadania i łamigłówki ułożone przez organizatora.

Po wyczerpującej grze w Górnośląskim Centrum Kultury i Spotkań im. Josepha von Eichendorffa czekał na wszystkich poczęstunek.

Dziękujemy Towarzystwu Społeczno-Kulturalnemu Niemców Województwa Śląskiego (DFK) oraz Górnośląskiemu Centrum Kultury i Spotkań im. Josepha von Eichendorffa za wspaniale zorganizowaną wycieczkę.

 

2011 Wycieczka do Łubowic. LeF
Powered by Joomla 1.7 Templates