Dzień Języków w Szkole Podstawowej w Krzyżanowicach

Tradycją już pozostaje, iż z początkiem roku szkolnego przypominamy naszym uczniom o ważności i przydatności w życiu posiadania umiejętności językowych. Tłumaczymy o ile łatwiej będzie im w życiu, gdy będą biegli w języku angielskim czy niemieckim.

W tym roku świętowaliśmy Dzień Języków w czterech różnych odsłonach. Maluchy z klas pierwszych i trzecich przebrały się w barwy narodowe różnych krajów europejskich. Przypomnieli sobie ich flagi, stolice i proste zwroty na przywitanie i pożegnanie.

Klasy VII SP oraz II i III gimnazjum zmierzyły się w dwóch konkurencjach: dyktandach w językach angielskim i niemieckim oraz w konkursie na rozpoznawanie wersów piosenek w różnych językach obcych. Wiemy od dawna, iż nauka przez zabawę i muzykę przynosi najlepsze rezultaty, dlatego często stosujemy teksty piosenek na lekcjach języków obcych. Najlepsza w tej konkurencji okazała się klasa 7a SP, II miejsce zajęła klasa IIb G, a III - klasa IIaG. W dyktandach z języka angielskiego najlepsi byli: Adam Kuschnik IIBG – I miejsce, Artur Solich IIIG- II miejsce oraz Tomasz Pitrasz- IIaG- III miejsce. Po niemiecku najlepiej piszą Adam Kuschnik IIBG- I miejsce, Wiktoria Moskwa IIIG- II miejsce oraz Klara Krupa IIa – III miejsce.

Klasy V-VII również napisały dyktanda. Z języka angielskiego piszą najlepiej: Wiktoria Pieczka VIIB- I miejsce, Kamil Fulnaczek VIIa- II miejsce oraz Karolina Pawlar VIIa- III miejsce. Z języka niemieckiego najlepszy był Kamil Fulnaczek VIIa, Julia Krakowczyk z klasy VIIb-II miejsce oraz Karolina Pawlar VIIa – III miejsce.

Wszyscy chętni uczniowie mogli wziąć udział w konkursie plastycznym na przedstawienie słowa angielskiego lub niemieckiego rysunkiem lub w rysunku. 30 uczniów wykonało prace. Najładniej i najbardziej pomysłowo przedstawili słowa w swoich pracach: Kacper Bugla z klasy 5b (Tea), Karol Waliczek z 3b SP (Coffee), Martyna Drobny 3b (Green Lentils), Honorata Waliczek 4SP (Muffins i Cats), Marlena Bartodziej 4 SP (Rice, Stone), Zuzanna Płoska 5a (Sweets), Michał Uliczka 5b (Wool), Justyna Wiacek 5a (Rice , Groats), Natalia Chytroszek 5a (Sugar, Coffee) oraz Michał Frysztak 3 A SP w kompozycji Spices. Prace uczniów można było podziwiać na korytarzu pierwszego pietra.

Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni dzięki uprzejmości Urzędu Gminy w Krzyżanowicach, Wydawnictwa Macmillan, Piekarni „Wyleżoł” w Bieńkowicach, p.Leonarda Fulneczka oraz DFK w Krzyżanowicach.

E.Kuczera

2011 Dzień Języków 2017. LeF
Powered by Joomla 1.7 Templates