Komers gimnazjalistów

22 czerwca 2017 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum pożegnali się ze szkołą oraz wszystkimi nauczycielami i pracownikami podczas uroczystej akademii. Swą obecnością zaszczycił zebranych wójt Gminy Krzyżanowice pan Grzegorz Utracki. Zaproszenie przyjęła również przewodnicząca Rady Rodziców pani Mirosława Bujak. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wszyscy, którzy włożyli wkład i wysiłek w rozwój gimnazjalistów, którzy opuszczają mury naszej szkoły.

Na początku głos zabrała pani dyrektor Beata Szczepanowska. Później wójt gminy przedstawił uczniów, którzy otrzymali tytuł „Gimnazjalisty Roku”. W naszej szkole ten tytuł zdobyli Łukasz Sbeczka i Dawid Krakowczyk.

Następnie pani dyrektor wręczyła podziękowania rodzicom, którzy pracowali na rzecz szkoły oraz listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. Uczniowie, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem otrzymali nagrody książkowe:

Klasa IIIa gimnazjum

1.Daniela Bartsch

2.Karolina Liszka

3.Katarzyna Moskwa

Klasa IIIb gimnazjum

1.Donata Blokesz

2.Karolina Herman

3.Dawid Krakowczyk

4.Jakub Rubacki

5.Łukasz Sbeczka

6.Katarzyna Pawlik

Bardzo wzruszającym momentem uroczystości były podziękowania dla rodziców. Gdy uczniowie ze świadectwami i kwiatami poszli do rodziców, w niejednym oku zakręciła się łza.
Potem uczniowie, wręczając letnie słoneczniki, dziękowali wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i wychowawcom. Jak powiedziała prowadząca „Zamykają się za nami drzwi tej szkoły, ale otwiera świat” i niech w tym świecie spełnią się wszystkie życzenia, które w tym ważnym dla siebie dniu absolwenci gimnazjum usłyszeli.

2011 Komers gimnazjalistów. LeF