Klasy pierwsze Gimnazjum w Krakowie

W dniach 24.04-26.04.2017r. uczniowie klas pierwszych gimnazjum udali na wycieczkę do Krakowa, w którym znajduje się ponad 700 zabytkowych obiektów, a Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

W pierwszym dniu udaliśmy się na Wzgórze Wawel, gdzie zwiedziliśmy katedrę i krypty królów Polski oraz zobaczyliśmy ogromny Dzwon Zygmunta. Następnie udaliśmy się na Rynek Główny, by podziwiać przepiękne kamienice min. Sukiennice, Wieżę Ratuszową i Kościół Mariacki.

Celem tego dnia był udział w warsztatach kryminalistyczno- plastycznych pt.: "Pies na służbie" Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się o rodzajach śladów i sposobach ich zabezpieczania. W części praktycznej odbijaliśmy nasze linie papilarne na kartkach papieru oraz na szkle. Odciski ze szkła przenieśliśmy na specjalne kartki. Wykonaliśmy też maskotki ze skarpetek. Następnie utworzyliśmy ryt gipsowy, który później odbijaliśmy na kartkach.

W drugim dniu udaliśmy się do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, gdzie na wolnym powietrzu przez zabawę poznaliśmy zasady fizyki. Następnie był spacer po Kazimierzu i zwiedzanie Starej Synagogi gdzie wyznawcy judaizmu odprawiali śpiewy modlitewne.

Wielką atrakcją było zwiedzanie Stadionu Wisła-Kraków. Pan bardzo ciekawie opowiadał o wszystkich pomieszczeniach i urządzeniach znajdujących się tam oraz o funkcjonowaniu takiego obiektu. Tego dnia udaliśmy się na wieżę widokową, aby podziwiać panoramę Krakowa.

Trzeci dzień był przeznaczony na zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce. Poznaliśmy pracę górników i koni oraz zobaczyliśmy najniżej w Polsce położony pomnik papieża Polaka Jana Pawła II.

2011 Klasy pierwsze w Krakowie. LeF
Powered by Joomla 1.7 Templates