Jak ratować ludzkie życie

W walentynki, 14 lutego, w ramach naszego projektu edukacyjnego pt. "Jak ratować ludzkie życie", którego opiekunem była pani Krystyna Wyrtki, przygotowaliśmy prezentację dla klas 2 i 3 szkoły podstawowej.

Prelekcja dotyczyła ratowania ludzkiego życia. Połączyliśmy święto zakochanych z potrzebną wiedzą na temat ratowania ludzkiego życia. Zaprosiliśmy pana Michała Warchoł, który jest czynnie pracującym ratownikiem medycznym, wykonującym swój zawód kilkanaście lat. Opowiedział o swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy, z której czerpie niesamowitą satysfakcję oraz zademonstrował nam, jak powinniśmy obchodzić się z osobą nieprzytomną, która nagła straciła przytomność.

Uczniowie byli zachwyceni i bardzo zainteresowani prelekcją. Pan Michał, ratownik medyczny pokazał swój sprzęt, m.in. aparat W-70 i maskę do maksymalnej dwugodzinnej reanimacji, służącą ratownikom medycznym do pobierania tlenu z butli, w miejscach w których temperatura może wynosić ponad 50°C. Dzieci również mieli możliwość poćwiczenia reanimacji na fantomie, którego użyczył nam pan Krzysztof Popławski. Przygotowaliśmy także prezentację multimedialną z filmikami i piosenkami, w których śpiewaniu dzieci chętnie uczestniczyli.

Dzieci były ubrane na czerwono, pod kolor krwi, a zarazem walentynek. Zostały nagrodzone serduszkami za swoje zaangażowanie. Na spotkaniu obecna była również pani dyrektor Beata Szczepanowska. Uczniowie podstawówki wykazali się wielką wiedzą, co bardzo nas cieszy. Mamy nadzieję, że zapamiętają prelekcję i kiedyś korzystnie ją wykorzystają.

2011 Jak ratować życie - projekt edukacyjny. LeF