Konkurs Godki Śląskiej

Kultywowanie gwary śląskiej to główny cel, jaki przyświecał organizatorom Szkolnego Konkursu Godki Śląskiej w ZSO Krzyżanowice: p. D. Krupa, p. R. Gołąbek i p. B. Białuskiej. Konkurs ten obejmował klasy II-VI. Uczestnicy konkursu przedstawiali wiersze J. Brzechwy w gwarze śląskiej.

Oprócz uczniów szkoły podsatwowej podziwiali ich również zaproszeni do szkoły goście: dyr. GZOKSiT- p. D. Wieczorek, sołtys  Krzyżanowic - p. H. Fichna, przewodnicząca KGW Krzyżanowice - p. K. Bujak oraz przewodnicząca Rady Rodziców - p. M. Bujak.

Jury w składzie: K. Feliks, E. Kuczera, L.Fulneczek oceniało znajomość tekstu, umiejętność posługiwania się gwarą oraz ogólny wyraz artystyczny. Przy nagradzaniu uczniów jury miało ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ wszystkie wykonania były na wysokim poziomie, i jak stwierdził przewodniczący jury, wszyscy uczestnicy powinni otrzymać I miejsce.

Klasyfikacja przedstawia się następująco:

w klasach II- III:

I miejsce - Kinga Fojcik kl. III,

II miejsce ex aequo - Anna Fichna (kl. II b) oraz Maja Adametz (kl.II a);

w klasach IV- VI:

I miejsce - Emilia Kegel (kl. V a),

II miejsce Kamil Bartsch (kl. VI b),

III miejsce - Nicola Sbeczka (kl. IV a).

Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali nagrody, które ufundowane zostały przez Radę Rodziców. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za trud i wysiłek jaki podjęli i zapraszamy za rok do udziału w kolejnym konkursie.

2011 Konkurs Godki Śląskiej. LeF