Warsztaty multidyscyplinarne

Na początku roku szkolnego w naszej szkole został ogłoszony wojewódzki konkurs na najlepsze „selfie” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu. Polegał on na zrobieniu zdjęcia z wybranym zabytkiem swojego regionu. Po ogłoszeniu wyników przez MDK, z naszej placówki zostało wyróżnionych 5 osób z kl. II i III gimnazjum.

Nagrodą był udział w trzydniowych warsztatach filmowych, mających na celu przybliżyć tajniki kinematografii, obróbki filmu, nauki tańca nowoczesnego, a ostatecznie nagrania teledysku z udziałem laureatów konkursu. Opiekunem, a zarazem operatorem kamery był p. Kamil Staszczyszyn. Teledysk przedstawia jeden dzień z życia pewnej dziewczyny. Bohaterka, która nie ma telefonu komórkowego jak inni, po założeniu słuchawek, przenosi się do innego świata. Jest śledzona przez grupę osób, nagrywających ją swoimi smartfonami, którzy uważają dziewczynę za kogoś odróżniającego się od społeczeństwa. Ostatecznie zmęczona całą sytuacją, ściąga słuchawki i wraca do rzeczywistości. W czasie trwania projektu, uczniowie zdobyli nowe doświadczenie pobytu na planie filmowym, zawarcia nowych znajomości, oraz dobrej zabawy. Po zakończeniu warsztatów, na Zamku Piastowskim w Raciborzu, odbyła się uroczysta gala podsumowująca projekt, premiera teledysku, wręczenie nagród, oraz przedstawienie galerii ze zdjęciami „selfie” wyróżnionych uczestników.

2011 Warsztaty multidyscyplinarne. LeF