Dary jesieni

liscJesień, to pora roku, która obfituje różnymi „darami” naszych ogrodów, pól i lasów. Od wielu lat ludzie korzystają z tych dobrodziejstw. 10 października w jesienny nastrój wprowadzili wszystkich uczniowie klas IV-VI SP, którzy wraz z swoimi nauczycielami przyrody- p. H. Fulneczek i p. Wyrtki przystąpiły z zapałem do przygotowania na korytarzu wystawy „Dary jesieni’”.

Uczniowie przygotowali przepiękne „stoiska” z warzywami, owocami, wrzosami i innymi jesiennymi kwiatami, kompotami z dyni, jesiennymi przetworami np. sokami z jabłek czy dżemami z żurawiny, koszyki wypełnione kasztanami, żołędziami, jarzębiną oraz orzechami. Nauczycielki wzbogaciły naszą wystawę o soczyste owoce i warzywa. Ciekawym elementem wystawy były owoce roślin dyniowatych o fantazyjnych, różnorodnych kształtach i kolorach oraz tzw. „ludziki” z żołędzi, kukurydzy oraz kasztanów. Zobaczcie sami w galerii jakie „CUDA JESIENNEJ NATURY” znajdują się obecnie na korytarzu naszej szkoły.

2011 Dary jesieni. LeF