Kiermasz przedświąteczny w ZSzO Krzyżanowice

W niedzielę 11 grudnia 2011r do szkoły przybyło wielu rodziców, zaproszonych gości, mieszkańców Krzyżanowic i okolic. Okazją do spotkania był, organizowany po raz drugi, KIERMASZ ŚWIĄTECZNY.

Od godziny 16.00 do godziny 18.30 trwały występy uczniów naszej szkoły. Wzięli w nich udział uczniowie klas I- III szkoły podstawowej, nad którymi czuwały panie: Gertruda Sycha, Magdalena Orłowska i Danuta Krupa. Przed publicznością pokazali się laureaci Godki Śląskiej, szkolny zespół wokalny, uczniowie grający na instrumentach. Po dłuższej przerwie zaprezentował się zespół "Krzyk" kierowany przez panią Aleksandrę Gajęcką. Oprawę muzyczną wzbogaciły dwa zespoły muzyczne. Pierwszy z nich składający się z uczniów naszej szkoły (nie ma jeszcze swojej nazwy) i prowadzony przez nauczyciela muzyki pana Krzysztofa Fulneczka, drugi zespół to "The Muffin's Band", którego członkami są w większości nasi absolwenci, którzy swoje pierwsze kroki w muzyce stawiali również pod kierunkiem pana Krzysztofa i jeszcze w zeszłym roku reprezentowali naszą szkołę.

Kółko teatralne przedstawiło bojkę po Śląsku- "Jak ślonzoki uczyły zniyluchow roboty", której autorem scenariusza była pani Danuta Krupa, a przygotowaniem zajęła się pani Magdalena Ottlik. Całość zamknęły jasełka w wykonaniu grupy Marianek z siostrą Consolatą na czele. Równolegle z występami trwał kiermasz przygotowany przez uczniów i nauczycieli szkoły w Krzyżanowicach. Najmłodsi bawili się w sali zabaw, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród naszych milusińskich. W kawiarence można było zjeść pyszne ciasta, napić się kawy i porozmawiać w miłej atmosferze.

Ludzie o "dużym sercu" wsparli akcję Samorządu Uczniowskiego "Adopcja na odległość". Dzięki współpracy z fundacją ojca Jana Koczy za zebrane fundusze zapewnimy roczną pomoc dla wybranego dziecka z Ekwadoru. W ramach akcji fundacja zapewnia codzienny posiłek, opiekę zdrowotną i dostęp do edukacji (więcej informacji o adopcji na naszej stronie internetowej), a o fundacji na stronie http://www.fundacion-fushenfu-ecu.org/.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego dnia oraz ludziom, którzy poświęcili swój czas i byli z nami tego dnia dziękujemy i zapraszamy za rok.

Uczniowie i pracownicy szkoły

2011 Kiermasz przedświąteczny. LeF
Powered by Joomla 1.7 Templates