Zielony Tydzień

zielony tydzienW dniach od 22 do 30 kwietnia bieżącego roku w naszej szkole zorganizowano tak zwany "Zielony Tydzień". Pomysłodawczyniami i organizatorkami tej imprezy były panie: Krystyna Wyrtki i Joanna Rogala, które, trzeba przyznać, spisały się na medal.

Podczas tego tygodnia odbyły się dwa konkursy. Jeden z nich polegał na przyniesieniu zdjęcia, które przedstawia siebie oraz swojego ulubionego zwierzaka oraz krótkim opisaniu ulubieńca. Drugi też wymagał dużego poświęcenia i czasu, gdyż chodziło w nim o to, by z surowców wtórnych, takich jak makulatura, plastikowe butelki, folia czy puszki, wykonać 'ekologicznego owada'. Można stwierdzić, że autorzy tych prac wykazali się niesamowitą pomysłowością i zaangażowaniem. Ekologiczne owady wzbudzały zachwyt nie tylko wśród nauczycieli, ale także i uczniów. W pierwszym dniu owego tygodnia - Zielony Poniedziałek, wszyscy uczniowie, którzy założyli ubrania w kolorze zielonym, zostali zwolnieni z pytania, co nie ukrywając przypadło do gustu chyba każdemu uczęszczającemu do tej szkoły. Następnego dnia klasy IV - VI SP miały możliwość obejrzenia filmów ekologicznych, które zapewne czegoś ich nauczyły. Wypada także wspomnieć, iż każdego dnia wygłaszane były prelekcje o tematyce ekologicznej. W ostatnim dniu tego niezwykłego tygodnia- 30 kwietnia, odbyły się tylko 4 pierwsze lekcje, gdyż na 5 godzinie lekcyjnej odbył się apel podsumowujący Zielony Tydzień, a także krótkie przestawienie szkolnej grupy teatralnej. Na lekcjach 6 i 7 uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami poddali się sprzątaniu terenu wokół ZSO Krzyżanowice.

A oto wyniki zorganizowanych konkursów:
KONKURS „JA I MÓJ PRZYJACIEL”
Na konkurs wpłynęło 8 prac.

Wyróżnienia otrzymali:
Jakub Bugla z kl. I SP i jego królik „Puszek”
Kamil Bartsch z kl. II SP i jego żółw „Pepe”

III MIEJSCE:
Wiktoria Kolorz z kl. VI SP i jej pies „Ozzi”
Donata Blokesz z kl. Vb SP i jej żółw „Franklin”

II MIEJSCE:
Basia Pradela z kl. VI SP i jej świnki „Maja i Gucio”
Kasia Pawlik z kl. Vb SP i jej pies „Ali Anis”

I MIEJSCE:
Emilia Kegel z kl. I SP i jej królik „Bunia”
Karolina Kołek z kl. VI SP i jej pies „Juki”

KONKURS „EKOLOGICZNY OWAD”
Na konkurs wpłynęło 27 prac (w tym 2 zbiorowe)

Wyróżnienia otrzymują:

Julia Komor z kl. I SP
Oliwia Siwoń z kl. II SP
Ewelina Krupa z kl. I SP
Karolina Fojtzik z kl. II SP
Sybilla Bulenda z kl. II SP
Radek Krupa z kl. I SP
Aron Staś z kl. I SP (za obie prace)
Łukasz Szuła z kl. II SP
Szymon Długosz z kl. II SP
Marek Kruppa z kl. I SP
Kamil Bartsch z kl. II SP
Dorota Gębska z kl. IIIa gim.

III MIEJSCE:
Jakub Bugla z kl. I SP
Szymon Rubacki z kl. I SP
Łukasz Siwoń z kl. I SP
Karolina Kołek z kl. VI SP
Kamil Bugla z kl. Vb SP

II MIEJSCE:
Natalia Riedel z kl. I SP
Kamila Kegel z kl. I SP
Wojtek Stępień z kl. I SP
Jakub Rubacki z kl. Vb SP

I MIEJSCE:
Oliwia Skoczylas z kl. I SP

Kamil Pawlik z kl. I SP

SUPER I MIEJSCE:
Patrycja Bielan z kl. I SP

Za prace zbiorowe i udział w konkursie nagrody otrzymali również uczniowie klas IIa i IIb gim.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie ekologii ;)

Kasia

2011 Zielony Tydzień 2013. LeF