Z ekologią na „ty”

eko ziemia30 kwietnia odbył się w ZSO w Krzyżanowicach III Gminny Konkurs Wiedzy Ekologiczno-Przyrodniczej dla klas trzecich szkół podstawowych.

Wzięło w nim udział 7 dwuosobowych drużyn ze szkół naszej gminy. Celem konkursu są działania na rzecz ochrony środowiska lokalnego, jak również tworzenie nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia w domu, szkole i najbliższym otoczeniu. Patronat nad konkursem objął wójt gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki. Drużyny rozwiązywały test, krzyżówki, łamigłówki, wykreślanki, odpowiadały na wylosowane pytania.

Po podsumowaniu wszystkich punktów ogłoszono laureatów konkursu:

• I miejsce zajęła drużyna ze szkoły w Bolesławiu – Julia Tomaszek i Oliwia Stuchły (opiekun Edyta Witeczek)
  • II miejsce drużyna ze szkoły w Bieńkowicach - Robert Karpisch i Wiktor Panek (opiekun Weronika Możejko)
  • III miejsce drużyna ze szkoły w Tworkowie – Marta Burszyk i Łukasz Buba (opiekun Lidia Sigmund).

Dyplomy oraz bardzo ciekawe nagrody (gry edukacyjne, audiobooki) ufundowane przez Urząd Gminy wręczyła dyrektor ZSO w Krzyżanowicach Beata Szczepanowska.

Jak co roku, wstępem do konkursu ekologicznego było przedstawienie, oczywiście na temat ekologiczny, w wykonaniu uczniów z klasy II SP pt. „I Bóg stworzył chwasty”. Była to rozmowa Pana Boga (w tej roli Kamil Fulneczek) ze św. Franciszkiem (tu Igor Wilaszek). W początkowej części konkursu obecni byli: dyrektor GZOKSiT Daria Wieczorek i sekretarz Gminy Marcin Kucza.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły Gertruda Sycha i Brygida Białuska.

2011 Z ekologią na "ty". LeF