I Dzień Wiosny

20.03.2013r w szkole w Krzyżanowicach obchodzono przyjście astronomicznej wiosny. Akademię z tej okazji przygotowała Simona Kamczyk i Paulina Pytel wraz z całym SU, pod okiem pani A.Gajęckiej. Akademię tworzyli również sami uczniowie prezentując swoje talenty taneczne i aktorskie.

Tematem przewodnim akademii był program taneczny GOT TO DANCE, w którym brali udział uczniowie szkoły podstawowej oraz program rozrywkowy: parodie TRUDNYCH SPRAW, które współtworzyli uczniowie gimnazjum. Wszystko to przedstawione zostało w WYDARZENIACH POLSATU perfekcyjnie poprowadzonych przez Simonę Television i Paulinę News, a pikanterii wydarzeniom dodały świetnie przygotowane przez kolegów i koleżanki redakcyjne reportaże: Kamil Wolny (K.Katolik) wywiad z Wiktorem Utrackim w roli papieża, Magdalena Fulneczek (M.Mapa) prezentowała pogodę długoterminową, Natalia Skiba (N.Marynarka), Sabina Adamiec (S.Obcas),, Kacper Taborski (K.Nike) prezentowali modę 2013, Simona Kamczyk (S.Kwiatejszyn) opowiadała o kwiatach, Paulina Pytel (P.Zapytaj) reportaż pt. "Czy egzamin to bzdura", Demirhan Cimen (D.World) zaprezentował pogodę w świecie, Estera Kostrzewa (E.Nutka) przygotowała reportaż o muzyce, Anna Karnówka (A.Wakejszyn) reportaż na temat wakacji oraz Marcin Cwik (Cwikowski) i Tomasz Karnówka (T.Piłkarzyk) przygotowanie reportażu na temat S-kadry. Wszyscy uczniowie pomimo krótkiego czasu przygotowania wywiązali się z zadania celująco, pokazali „klasę", styl i perfekcjonizm, który notabene oceniany był przez równie wykwintne jury w składzie: I.Cieślik (K.Mazurówna), K.Wyrtki (J.Liszowska), P.Buchcik (A.Andersz), D.Cimen (M.Malitowski), A.Bindacz oraz P.Hluchnik. Zwycięzcy konkursów otrzymali wspaniałe nagrody w postaci „datek" z wybranego przedmiotu, przepysznych babek upieczonych przez panią Beatę Kamczyk, chrupek i gum. Wszyscy doskonale się bawili, byli zadowoleni i uśmiechnięci.

2011 I Dzień Wiosny. LeF